Kolejny kurs mistrzowski modelowania ceramiki bez metalu za nami!

W zeszłym tygodniu uczestniczyłem w kolejnym kursie mistrzowskim organizowanym przez Ivoclar Polska. Prowadzącym był Paweł Nadolski. Tradycyjnymi wpisami po takim wydarzeniu jest, że atmosfera była fajna i że szkolenie było wartościowe,  merytoryczne, ble, ble, ble 🙂

Jednak tym razem kurs był  naprawdę bardzo ciekawy. Paweł dzięki temu, że jest praktykiem posiadającym własne laboratorium i z realnym doświadczeniem w wykonywaniu uzupełnień dla pacjentów z materiałów IPS e.max, podzielił się z nami swoją wiedzą i trikami podnoszącymi jakość codziennej pracy.

Zazwyczaj z kursu przywozi się jedną, góra dwie ciekawe informacje do wykorzystania, tym razem Paweł był kopalnią wiedzy, co potwierdza znaną prawdę, że na naukę nigdy nie jest za późno.

Uczestnicy wykonali zestaw składający się z licówki na ząb 11 wykonanej na strukturze z IPS e.max LT, korony na ząb 12 z podbudową z materiału IPS e.max MO1 i korony na ząb 13 z podbudową z tlenku cyrkonu. Dzięki zastosowanej technice warstwowania i kilku trikom, pomimo użycia trzech różnych materiałów na podbudowy – w tym niebarwionego cyrkonu!,  uzupełnienia pasowały do siebie i tworzyły harmonijną całość.

Dzięki Paweł!

Certyfikat z kursu Ivoclar Paweł Nadolski

 

Share:

Dodaj komentarz